AFA Research: Nazisterna i Almedalen

Ett par veckor efter Almedalsveckan är över då många pratade om Nordiska motståndsrörelsen. Vi tänkte vi skulle titta på vilka av deras aktivister som var på plats i Almedalen. De var drygt 50 stycken och vi kommer posta identiteten på 45 personer. Vi kommer även posta ett par okända, om du vet identiteten på dem så ber vi dig maila oss.

Från riksledning:


Simon Lindberg  19830810-3533
Vinslöv 17 B
288 33 Vinslöv


Pär Öberg 19710728-4379
Skyddad ID, bor i Ludvika.


Fredrik Vejdeland  19781003-8237
Hällebergsgatan 66 lgh 1102
442 54 Ytterby


Emil Hagberg 19840724-0178
Hyttvägen 31
770 12 Sunnansjö

Nästesledare:


Anders Rydberg 19840305-2957  – näste1
Björnsonsgatan 317 lgh 0901
168 47 Bromma


Jimmy Andersson 19890925-6995 – näste2
Synnerby Ängen 1
532 95 Skara


Freddy Nerman   19900607-2996 – näste3
Västra Vallgatan 10 B lgh 1001
271 35 Ystad


Ingemar Westerbring 19780308-7555 – näste4
Bångvägen 4
820 65 Forsa


Pär Sjögren 19791205-7176 – näste5
Folkbokföringsadress saknas, bor i Borlänge.


Magnus Wardmo 19690421-1551  – näste7
Hermanstorp 205
361 94 Eriksmåla

Aktivister:

Näste1


Philip Olsson 19940310-1992
Björnsonsgatan 317 lgh 0901
168 47 Bromma


Markus Nordh 19830402-7116
Vikingavägen 39 lgh 1001
136 43 Handen


Linus Edberg Vosthenko  19940403-6676
Skebokvarnsvägen 324 lgh 1103
124 50 Bandhagen


Niklas Yngwe 19890213-0015
Mellösaby Hagäng
640 31 Mellösa


Oscar Bergström  19940901-8570
Arbetargatan 23 A lgh 1004
112 45 Stockholm


Julius Blomberg 19881109-4997
Marbacken 6
593 96 Västervik


Mikael Svannäs 19940829-2879
Kyrkbyn 148
815 91 Tierp


Patrick Christiansson 19960309-2652
Tunavägen 29 lgh 1201
147 42 Tumba


Theodor Nordenadler 19910808-5672
Skarpövägen 13 lgh 1205
132 32 Saltsjö-Boo


Fredrik Kosonen  19960827-3778
Åkarvägen 13
642 91 Flen


Amanda Thun  19930628-4960
Erstagatan 31 A lgh 1304
116 36 Stockholm


Martin Illerbrand  19840106-1414
Gripenbergsvägen 8 C
815 38 Tierp


Robin Nordlund 19910504-2916
Fagerdalsvägen 6 lgh 1101
746 52 Bålsta


Erik Edwall 19910123-0770
Ringvägen 136 lgh 1201
137 31 Västerhaninge


Anneli Van Der Hert 19620726-7508
Övre Rävåsvägen 21
691 35 Karlskoga


Björn Cornelis Van Der Hert 19670714-6715
Övre Rävåsvägen 21
691 35 Karlskoga


Markus Larsson 19881123-6952
Sandgropsgatan 2
753 34 Uppsala


Robin Boström 19871110-1611
Stora Törnekvior 5 lgh 1303
621 37 Visby

Näste2


Simon Engelin  19911223-1759
Norumshöjd 61 lgh 1301
417 45 Göteborg


William Börjesson 19940821-2372
Talavidsvägen 5 lgh 1101
439 62 Frillesås


Julia Rosander  19930626-6629
Grevegårdsvägen 140 lgh 1102
421 61 Västra Frölunda


Markus Kultti 19890203-5057
Göteborgsvägen 245
446 33 Älvängen


Jonas Nygren 19890603-0492
Oluff Nilssons väg 18 lgh 1303
433 36 Partille


Erik Wuttudal 19950727-4174
Smeby Daretorp 70
549 92 Moholm


Fredrik Högberg 19810717-045
Timmerbergsvägen 3 lgh 1604
451 34 Uddevalla

 

Näste3


Tobias Malvå – 19750624-4172
Krattvägen 193
235 99 Vellinge


Christoffer Svärd – 19880521-3538
Feglers gata 17 A lgh 1203
298 31 Tollarp


Zackarias Horten – 19940809-7435
Arrendevägen 4
235 41 Vellinge

Näste4:


Martin Saxlind – 19920122-1851
Stamvägen 92
826 37 Söderhamn


Peter Persson 19800407-7858
Bänkåsvägen 24
865 92 Alnö


Jonatan Norgren 19930617-6174
Östra Dalgatan 17 lgh 0901
891 32 Örnsköldsvik

Näste5


Niklas Norling – 19900718-0590
Morberget Stormatsbyvägen 8
771 92 Ludvika


William Bergström 19921222-1635
Grangärde Hästberg 5
770 14 Nyhammar


Johanna Hagberg – 19881129-0322
Hyttvägen 31
770 12 Sunnansjö


Robin Palmblad – 19841009-4018
Kyrkbacken 36 B lgh 1102
772 31 Grängesberg


Thomas Jansson – 19890416-6272
Djurgårdsvägen 4 D lgh 1004
681 53 Kristinehamn


Jimmy Björk 19840729-0090
Hyttvägen 35
770 12 Sunnansjö

Okända


Okänd 1


Okänd 2


Okänd3


Okänd 4